Hakkımızda

Değerli Çikolata Yayınevi Ziyaretçisi,                                                                                                                                                    

     Bir toplumu edebiyatına bakarak anlayabilirsiniz ya da edebiyatı yaratıldığı toplumuna bakarak tanımlayabilirsiniz. Böyle düşününce, bizim yayın dünyamız toplumumuzu nasıl yansıtıyor ya da toplumumuz edebiyatımızı nasıl yansıtıyor sorusuna ciddi bir şekilde yaklaşmak gerekir. Çikolata Yayınevi 2013 yılında kurulduğunda bu yaklaşımın göz önünde bulundurulmasına karar verildi. Yayınevimiz, eğer toplum bir kentse, o kentin doğru kentleşmesi için gerekli alt ve üst yapıyla inşa edilmesini sağlayacak şekilde kuruldu. Ayrıca, Çikolata Yayınevi, kültürün bu denli tüketim toplumunu var eden bir sanayiye dönüşmesine tepki ve kültür sanayisinin bacasından çıkan puslu dumana karşı koyuş olarak da doğdu.

     Dijital göçmen olarak, dijital yerli “Z” kuşağı çocuklarına yazmak sürekli bir araştırma, öğrenme, gözlem, iletişim gerektiriyor. Hummalı ama tatlı bir yorgunluk bu çünkü çoklu algısı olan bilgi çağı okuru için çok sesli anlatılar yazmak gerekli. Peki, Çikolata Yayınevi’nin “X” ya da “Y” kuşağı yazarları olarak bunu nasıl yapıyoruz? Çok sesli ve yönlü bilgi çağı anlatıları yaratarak… Okurlarımızın Dijital Çağ vatandaşları olduğunu göz önünde bulundururken, en eski öğretme ve öğrenme yolunun masallar, destanlar ve kurgu şekliyle olduğunu unutmayarak eserlerimizi yaratıyor ya da seçiyoruz.  

     Çikolata Yayınevi’nin farklı katmanlarını keşfederken, herkese yönelik bir okuma köşesi bulacaksınız. Çocuk Kitaplarımız, yüzü bilgiye ve bilime dönük, eğlendirirken eğiten, yetişkinlerle genç okur arasında köprü kuran, yasaklama ya da korkutma yerine öz-kontrolü sağlayıcı mantıklı açıklamaları ve deneyimleri sunan eserlerdir. Güneş Gezegeni internet sitesi linkimizi ziyaret ettiğinizde, çocuklara yönelik bilimsel ve yaratıcı bir alan bulacaksınız.

     Yetişkinleri de unutmadık! Romantik Çikolata internet sitemizde ise yazar olmak isteyen, yazmayı bir adım ileri götürmeyi arzulayan yetişkinler,  yazım atölyesi, formülle yazımı örneklemek için roman tefrikalarının, akademik makalelerin, okur katkılarının ve ilginç BLOG yazılarının bulunduğu eğitici ve eğlenceli bir alan bulacaklar.

     Kitaplarımızı temin etmek için de oturduğunuz yerden www.birtiklakitap.com linkine “tık”lamanız yeterli olacak.

     Bilginin aydınlattığı geleceğe doğru birlikte yürüyelim…

Kapat